• Home
  • Premier League
  • 102 mln euro të investuara në janar, Newcastle sheh dritën! Trippier spektakolar sonte. United, kriza pafund (VIDEO)

102 mln euro të investuara në janar, Newcastle sheh dritën! Trippier spektakolar sonte. United, kriza pafund (VIDEO)

Newcastle gjen nje fitore teper te rendesishme sa i perket betejes per shpetim ne Premier League, duke mundur 3-1 Everton dhe ku protagonist ka qene edhe blerja dimerore nga Atletico Madrid, Trippier. Nje gol ne goditje denimi, spektakkolare!

Ne vend te fundit qendron Burnley qe sonte ka ndaluar Manchester United, ne krize totale skuadra e Rangnick. Goli i Pogba nuk pati vleren e 3 pikeve pasi vendasit barazuan me Jay Rodriguez. Keshtu West Ham qe ka fituar sonte 1-0 ndaj Watford, parakalon “Djajte e Kuq”, duke i zbritur ne vend te peste dhe duke kapur top 4.

 

 

MBRET I INVESTIMEVE

Sipas renditjes së vlerësuar nga Kickest, Juve ka investuar në total 97.7 milionë euro në merkaton e janarit (përllogaritja nuk merr parasysh pagesat e shtyra etj).

Me këtë shpenzim, Juventus është në vendin e dytë në Evropë pas Newcastle-it të pasur, i cili investoi 102.1 milionë euro për të blerë Bruno Guimaraes, një nga objektivat e Juventusit, ndër të tjera. Por, kane mberritur gjithashtu edhe disa te tjere, mes tyre Trippier nga Atletico Madrid qe sonte ishte protagonist.

Në shkallën e tretë të podiumit Barcelona, ​​e cila pavarësisht momentit shumë delikat ka ndarë 55 milionë euro. Menjëherë poshtë podiumit, dy skuadrat e Liverpool-it dhe gradualisht gjithçka tjetër. Më poshtë janë top 10.

Newcastle – 102.1 milioni di euro

Juventus – 97.7 mln

Barcellona – 55 mln

Liverpool – 45 mln

Everton – 37.5 mln

Aston Villa – 30 mln

Tottenham – 29 mln

Fiorentina – 28 mln

Zenit – 27.1 mln

Watford – 24.7 mln

Leave A Comment