• Home
  • Bundesliga
  • 16 milionë euro në sezon, vjen oferta që mund të bindë Haaland

16 milionë euro në sezon, vjen oferta që mund të bindë Haaland

Borussia Dortmund nuk heq dorë nga Erling Haaland dhe shpreson që sulmuesi norvegjez të mund të qëndrojë për të paktën edhe një vit.

Sipas L’Equipe, klubi verdhezi është gati t’i ofrojë një kontratë prej 16 milionë eurosh në sezon plus bonuse për të shmangur largimin e tij verën e ardhshme.

A do të arrija oferta e re të bindë sulmuesin? Do të shohim.

Për momentin, ideja e Haaland është e qartë: të largohet verën e ardhshme, me La Liga-n që është kampionati i preferuar.

Leave A Comment