• Home
  • Month: January 2022

MBYLLET MERKATO | Aubameyang takon Laporta-n, por nuk firmos sonte te Barcelona! Zbulohet motivi

Në fund të një dite rraskapitëse negociatash, plot kthesa dhe permbysje, Barcelona shënoi goditjen e katërt të merkatos së saj të transferimeve dimërore. Klubi katalanas praktikisht e ka mbyllur nënshkrimin e Pierre-Emerick Aubameyang, i cili largohet nga Arsenali pas katër vitesh! Sulmuesi gabonez fillimisht do të duhet të ndërpresë kontratën…

B*OMBA E ESPN | “Aubameyang te Barcelona falas…”, Laporta: “Po negocion ai dhe Arsenali sepse…”

Bombë nga Barcelona. Kur negociatat dukeshin të mbyllura, presidenti Joan Laporta ringjalli shpresat, duke deklaruar para mikrofonave të Mundo Deportivo: “Mateu Alemany (drejtori sportiv) më tha se Aumebayang do të vije. Dembélé? Opsioni i fundit për të është kalimi në një klub anglez (Chelsea apo Tottenham) “. Më pas ai…