• Home
  • Month: August 2022

E veja e Kobe Bryant kërkon shifrën e frikshme si dëmshpërblim, i shpërndanë fotot makabre të kufomave të burrit dhe vajzës Gianna

Vanessa Bryant po kërkon 75 milionë dollarë dëmshpërblim nga Los Angeles County për shkelje të privatësisë dhe neglizhencë në publikimin e fotove nga rrëzimi i helikopterit që vrau bashkëshortin e saj Kobe, vajzën e tyre Gianna dhe shtatë të tjerë.Është dashur të priste ditën e dhjetë të gjykimit që avokati…

Vllaznia e Femrave prek historinë, tani në 32 më të mirat e Europës! “Gjithë futbolli shqiptar është krenar për këtë skuadër”

Kampionia e Shqipërisë për femra, Vllaznia ka debutuar me sukses në aventurën e saj europiane, duke u kualifikuar kështu për në raundin “play-off” të UEFA Women Champions League.Vajzat kuqeblu arritën të mposhtnin me rezultatin 1-0 kampionen e Sllovakisë, Spartak Myjava, duke siguruar kështu një biletë për në turin vendimtar, ku…