• Home
  • La Liga
  • 6 gola në 30 minuta, 45 minuta të pabesueshme në Atletico-Getafe (Video)

6 gola në 30 minuta, 45 minuta të pabesueshme në Atletico-Getafe (Video)

Tre penallti, një e humbur, dhe gjashtë gola në harkun e 30 minutave. 45 minutat e para të Atletico Madrid-Getafe kanë qenë me të vërtetë të çmendura.

Madrilenët, pas penalltisë së humbur nga Luis Suarez, kanë siguruar një avantazh të dufishtë në hakurn e shtatë minutave me Correa-n (20′) dhe Cunha (27′).

Një rezultat që është përmbysur nga Getafe në harkun e 12 minutave me golat e Mayoral (30′), Unal (37′ pen., 42 pen.). Por nuk mbaron me kaq.

Vendasit, në fakt, ka barazuar shifrat në minutën e pestë shtesë.

 

Leave A Comment