• Home
  • Bundesliga
  • ABSURDE! Në Bundesliga shkruhet historia brenda 25 minutash

ABSURDE! Në Bundesliga shkruhet historia brenda 25 minutash

Rezultate surprizë kemi parë, por ky në Bundesliga duket se i vendos kapak totalisht dhe të ngjan me një ndeshje të një kategorie të ulët…

Motivi lidhet me faktin se Freiburg, një skuadër e mirë, sigurisht, që ka shënuar 6 gola në 38 minuta minuta ndaj Borussia Monchengladbah, në fushën e këtyre të fundit…

Nga minuta e 2-të deri në të 38′, Eggestein, Schade, Lienhart, Nicolas Hofler, Lucas Hofler, Schlotterbeck.

SC Freiburg është bërë skuadra e parë mysafire në historinë e Bundesliga që shënon pesë gola në 25 minutat e para.

Para kësaj, vetëm Gladbach e kishte arritur këtë në shtëpi kundër Braunschweig në tetor 1984. Historike!

Leave A Comment