• Home
  • Seria A
  • Atalanta-Juventus, 45′ me emocione dhe protesta! Szczesny rrezikon kartonin e kuq, De Ligt e ndalon me dorë (VIDEO)

Atalanta-Juventus, 45′ me emocione dhe protesta! Szczesny rrezikon kartonin e kuq, De Ligt e ndalon me dorë (VIDEO)

Një episod i diskutueshëm në Atalanta-Juventus (0-0 pjesa e pare)

Pasim i gjatë për Koopmeiners, i cili fluturon i vetëm drejt portës, Szczesny del nga zona e tij dhe pengon kundërshtarin.

Më pas topi shkon në dispozicion të Muriel-it, i cili me portën e zbrazët godet, por Bonucci eshte kthyer ne kohe dhe largon rrezikun.

Të gjithe bergamasket kërkojnë karton të kuq për portierin polak. VAR analizon dhe shikon se nuk ka ekstreme për mundësinë e pastër të golit. Megjithatë, mungon një karton i verdhë per portierin.

Juventusi e nisi mjaft mire me Dybala qe iu afrua golit dhe Vlahovic te levizur, por Atalanta e mbylli ne sulm dhe dy here De Ligt shpetoi porten te goditjet e Boga, duke futur koken e tij nje here por heren e pare duke e prekur me dore.

Ne fakt, imazhet flasin qarte dhe VAR nuk ka marre asnje vendim ne ate moment…

Leave A Comment