• Home
  • La Liga
  • “Bastard dhe mercenar” | Plas keq mes tifozëve të Barcelona-s dhe Dembele (VIDEO)

“Bastard dhe mercenar” | Plas keq mes tifozëve të Barcelona-s dhe Dembele (VIDEO)

Në fund të qershorit, kontrata e Ousmane Dembelé me ​​Barcelonën do të skadojë dhe sipas të gjitha gjasave ish-lojtari i Borussia Dortmundi do të largohet si transferim me parametra zero.

Në janar, lojtari bëri një mur përballë dëshirës së katalanasve për ta shitur për të mbledhur të paktën disa para dhe kjo nuk u kundërshtua nga tifozët.

Testi në mëngjes: ndërsa Dembelé po përgatitej të hynte në Ciutat Esportiva blaugrana, një grup mbështetësish e mirëpritën duke e mbushur me fyerje. “Mercenar” dhe “bastard”, epitetet ranë shi mbi kokën e francezit. Për të raportuar është Deportes Cuatro.

Në një intervistë për Movistar +, Dani Alves ka folur për situatën e vështirë të Ousmane Dembélé dhe përjashtimin nga lista e UEFA-s: “Duhet të tregohemi të zgjuar dhe të shfrytëzojmë cilësitë e lojtarit, përderisa ai është me ne. Në futboll kjo diçka ndodh, por ndërsa ai është në Barcelonë, ai duhet të mbrojë fanellën. Kanë mbetur edhe pesë muaj, ne duhet të përfitojmë nga kjo.

Ne kemi nevojë për një dhomë zhveshjeje të bashkuar, për të krijuar një mjedis të shëndetshëm dhe pozitiv, në të cilin Nuk janë atmosfera negative. Nëse të gjithë japin kontributin e tyre, Barça do të jetë sërish Barça. Ky është qëllimi i të gjithëve.”

 

Leave A Comment