• Home
  • Bundesliga
  • Bayern fiton ndeshjen spektakolare me Leipzig, Neuer barazon rekordin historik (Video)

Bayern fiton ndeshjen spektakolare me Leipzig, Neuer barazon rekordin historik (Video)

Gola dhe spektakël në sfidën e mbrëmjes së të shtunës në Bundelisga mes Bayern Munich dhe Leipzig, e fituar 3-2 nga bavarezët në Allianz Arena.

Muller ka zhbllokuar ndeshjen, para barazimit të ish-yllit të Milan-it, Andre Silva. Në fundin e pjesës së parë i përhershmi Lewandowski kakthyer në avantazh Bayern-in, që është kapur përsëri nga Leipzig me Nkunku në fillimin e pjesës së dytë.

Pak minuta më vonë ka ardhur autogoli i Gvardiol, që ka fiksuar rezultatin në 3-2.

Kjo ka qenë fitorja numër 310 në Bundesliga, duke barazuar rekordin historik të Oliver Kahn në kampionatin gjerman.

Leave A Comment