Belgjikë-Danimarkë, formacionet zyrtare: Lukaku kundër Eriksen

Belgjika dhe Danimarka do të përballen mbrëmjen e sotme (20:45) në Nations League për një vend në Final Four.

Do të jetë një derbi interist mes Romelu Lukaku-t dhe Christian Eriksen.

Në fushë edhe Dries Mertens dhe Simon Kjaer.

Formacionet zyrtare

BELGJIKA (3-4-3): Courtois; Alderweireld, Denayer, Vertonghen; De Bruyne, Tielemans, Dendoncker, Chadli; Mertens, Lukaku, Thorgan Hazaed.

DANIMARKA (4-3-3): Schmeichel; Wass, Kjaer, Christensen, Maehle; Eriksen, Hojbjerg, Delaney; Poulsen, Wind, Braithwaite.

Leave A Comment