• Home
  • Seria A
  • Benitez “luan” Inter-Liverpool, parashikon rezultatin e supersfidës së Champions-it

Benitez “luan” Inter-Liverpool, parashikon rezultatin e supersfidës së Champions-it

“Dy skuadra me numra të ngjashëm do të përballen me njëra-tjetrën. Për sa iu përket golave ​​të shënuar, goditjeve në portë dhe posedimit të topit janë superiore ndaj skuadrave të tjera në ligat e tyre përkatëse”.

Rafa Benitez “luan” paraprakisht Inter-Liverpool, një nga sfidat kryesore të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Në faqet e “Corriere dello Sport”, trajneri spanjoll siguroi për një përballje të ekuilibruar:

“Nuk pres një përballje të dyfishtë me rezultat të parashikueshëm, por dy ndeshje interesante në të cilat do të mbizotërojë cilido që do të ketë kontrollin e topit. Të dyja skuadrat kanë cilësi dhe teknikë për ta mbajtur topin dhe për t’i bërë të tjerët të vrapojnë”.

Megjithatë, është e pashmangshme që “Reds” të kenë disa shanse më shumë: “Për forcën e ligës angleze, them se 51% shanse ka Liverpool dhe 49% Interi”.

Leave A Comment