• Home
  • Seria A
  • Cassano nuk përmbahet dhe “asfalton” Mourinho-n: “A e shikoni m*tin që ai po…”

Cassano nuk përmbahet dhe “asfalton” Mourinho-n: “A e shikoni m*tin që ai po…”

Roma nuk është bindëse. Verdhekuqte barazuan në minutat e fundit kundër Sassuolo-s dhe nuk arritën të afroheshin me vendin e katërt: skuadra e José Mourinhos shfaq shumë shpesh vështirësi në menaxhimin e lojës kur janë në avantazh dhe disa momente mungese totale nga fusha që komprometojnë atë që kanë bërë. mirë më parë. Edhe në turin e fundit, pasi kaloi në epërsi, Roma pësoi një rikthim dhe vetëm në fund të ndeshjes e rivendosi situatën në ekuilibër.

Përsa i përket performancës së Romes, dy rryma mendimi pushtojnë rrjetet sociale: e para i referohet cilësisë së dobët të skuadrës ndërsa e dyta është shumë e ashpër ndaj Special, fajtor se nuk i ka dhënë një lojë skuadrës dhe duke iu besuar vetëm individëve.

Antonio Cassano, i cili foli për Bobo TV me një sulm të drejtpërdrejtë ndaj trajnerit portugez, u shpreh pikërisht për Mourinhon dhe drejtuesit e tij:

“Nëse ai thotë në konferencën për shtyp se Sassuolo është më i fortë se Roma, është shqetësuese. Ju tashmë po u hidhni m*t lojtareve tuaj dhe benzinë ​​zjarrit. Dhe duke analizuar punën e tij: muajin e parë ishte entuziast me disa ide, më pas u kthye pa ide apo projekt.

Nuk e dimë se ku dëshiron ta çojë këtë ekip. Ai gjithmonë ka kishte empati me lojtarët tani po e çon grupin në rraskapitje mendore dhe fizike të kompletuar me figura të mëdha të m*ti.

Kam qenë në Romë, kam biseduar me tifozët që ishin të zemëruar me të gjithë, përveç Mourinhos. Kjo sepse ai është shumë i zoti në komunikimin e asaj që dëshiron dhe është shumë i besueshëm në sytë e fansave të thjeshtë”

Ish-sulmuesi i Kombëtares iu referua eksperiencës së tij në kryeqytet dhe mënyrës sesi Mourinho po reagon ndaj vështirësive: “Atëherë vijmë dhe themi: i dashur Mou, ankohesh se skuadra nuk është mirë, lojtarët nuk janë të mirë. Ti nuk je ne vendin e katert, por deshiron te me thuash ne cfare rruge deshiron te ndjekesh? Dhe gjithmone gjen justifikime, arbitrat, penalltite! Mund te besh nje mrekulli nese ti je Mourinho i disa viteve më parë, jo ai i Tottenhamit”.

Më në fund Cassano ka rritur dozën ndaj Special One dhe ka emëruar një teknik që sipas tij do të kishte bërë më mirë se portugezi:

“Shoh trajnerë që kanë ide të papranueshme për mua, por ende ide. Nuk është kështu me Mourinho, i cili merr mbi 7 milionë euro ndërsa ka njerëz si De Zerbi që u dërgua në Ukrainë, por do te kishte pranuar me një rrogë patjetër më të ulët dhe sot Roma do te ishte e katerta mbase”.

Leave A Comment