• Home
  • Category: Basketboll Vendi

Kombëtarja grumbullohet në Durrës, nis përgatitjen për dy sfidat e Europianit

Kombëtarja e Shqipërisë në basketboll për meshkuj ka nisur sot përgatitjet për fazën para-eliminatore të Europianit 2025. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Afrim Bilali janë grumbulluar në mjediset e akademisë “Dhimitraq Goga” në Durrës, ku do të qëndrojnë për disa ditë. Shqipëria do të luajë dy ndeshje gjatë muajit shkurt:…

Kupa e Shqipërisë, Tirana dhe Vllaznia sigurojnë një biletë për në finale

Tirana dhe Vllaznia janë dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj, të kualifikuara mbrëmjen e sotme, pas dy takimeve gjysmëfinale të luajtura në kryeqytet dhe Shkodër. Në “Fahrie Hoti”, Tirana fitoi 82-76 ndaj Teutës kampione, duke përmbysur një disavantazh që dukej i vështirë për t’u rikuperuar.…