• Home
  • Category: Premier League

“City e ka Premier League në dorë”, Ferdinand: Ja si Guardiola po u tregon gishtin e mesit të gjithëve

Rio Ferdinand ka analizuar ecurinë e Manchester City-t në Premier League. Ish-mbrojtësi i Manchester United ka pranuar supremacinë e skuadrës së Pep Guardiola-s në kampionatin anglez. Gjatë podcast-it të tij Five ëith Vibe, anglezi ka thënë edhe se trajneri spanjoll i dominon ndeshjet pa një sulmues të vërtetë përpara. Ja…

Çfarë po ndodh me Cristiano Ronaldon? Momenti më i keq i portugezit për 13 vite

Wolverhampton, Brentford, West Ham, Middlesbrough, Burnley dhe Southampton. Gjashtë ndeshje pa shënuar, asnjë gol në vitin 2022. Cristiano Ronaldo po përjeton momentin më të keq në 13 vite. Në fakt, midis dhjetorit 2008 dhe janarit 2009, ai kishte mbetur “thatë” për shtatë ndeshje. Padyshim që kampioni portugez shpreson të ndalojë…