• Home
  • Category: Nations League

Arrihet marrëveshja mes UEFA-s dhe CONMEBOL, Boniek jep lajmin e madh për Nations League

Ditën e enjte është hedhur shorti i edicionit të ardhshëm të Nations League. Zëvendëspresidenti i UEFA-s, Zbigniew Boniek, ka lajmëruar një risi të rëndësishme që do të hyjë në fuqi nga 2024: në këtë kompeticion do të përfshihen edhe gjashtë skuadra amerikanojugore. Është arritur marrëveshja mes UEFA-n dhe CONMEBOL-in. “Kjo…

Italia ra në “grupin e ferrit”, Mancini: Grup argëtues. Jam i lumtur që do të përballem me…

Pas shortit për edicionin e ardhshëm të Nations League, që e ka vënë Italinë në një grup me Anglinë, Gjermaninë dhe Hungarinë, trajneri Roberto Mancini, ka komentuar në faqen e UEFA-s: “Një grup i bukur, me Anglinë, Gjermaninë dhe Hungarinë, do të jetë sigurisht një grup argëtues”, ka thënë trajneri…

Itali-Spanjë, Luis Enrique përjashton “italianët” nga kombëtarja dhe zbulon parashikimin e psikologut

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, ka publikuar listën e të grumbulluarve për fazat finale të Nations League. Furitë e Kuqe do të përballen me Italinë në San Siro 6 tetorin e ardhshëm në gjysmëfinalet e turneut. Mes zgjedhjeve të trajnerit bie në sy mungesa e “italianëve”. Do të mungojnë Alvaro…