• Home
  • Category: Tjera

E tha edhe këtë….; Behrami: Lojtarët serb i kam miq, “shqiponja” e Xhakës dhe Shaqirit ishte marrëzi

Valon Behrami ka dhënë një intervistë të gjatë për tabloidin helvet “Blick”, ku ka bërë disa deklarata të forta kundër ish-trajnerit të kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkovic, por edhe në lidhje me “shqiponjën” që bënë bashkëlojtarët e tij shqiptarë në “Nati”, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pas golave të tyre…

Vllaznia e Femrave prek historinë, tani në 32 më të mirat e Europës! “Gjithë futbolli shqiptar është krenar për këtë skuadër”

Kampionia e Shqipërisë për femra, Vllaznia ka debutuar me sukses në aventurën e saj europiane, duke u kualifikuar kështu për në raundin “play-off” të UEFA Women Champions League.Vajzat kuqeblu arritën të mposhtnin me rezultatin 1-0 kampionen e Sllovakisë, Spartak Myjava, duke siguruar kështu një biletë për në turin vendimtar, ku…