• Home
  • Premier League
  • Conte i shpërfytyruar pas humbjes ndaj Southampton! Te momenti i dëmtimit të Brojës vendoste gishtin te goja (VIDEO)

Conte i shpërfytyruar pas humbjes ndaj Southampton! Te momenti i dëmtimit të Brojës vendoste gishtin te goja (VIDEO)

Antonio Conte sonte ka pasur dy figura te ndryshme brenda nje ndeshje…

Mimika e tij te goli i Son duke shperthyer, me pas polemikat dhe heshtja e disa lojtareve te Southampton teksa Armando Broja, autor i golit te barazimit 1-1 ne pjesen e pare, per ta mbyllur me shperfytyrim te shiu qe po binte ne stadiumin madheshtor londinez…

Trajneri italian nuk e priste qe pas golit te Son, Southampton te shenonte dy here shpejt me Elyonussi dhe Adams brenda 3 minutash…

Trajneri i Tottenham komentoi në kanalet zyrtare të klubit humbjen ndaj Southampton:

“Na vjen keq për këtë humbje. E dimë që kampionati është i vështirë dhe se ekipi ynë duhet të japë gjithmonë 110% për të fituar një ndeshje.

Në pjesën e parë bëmë disa gabime në fazën e kontrollit te topit, ndërsa në pjesën e dytë filluam të luanim dhe patëm një pjesë të dytë të mirë.

Ne shënuam, por më pas e paguam shtrenjtë dy gabime. Skuadra po ndjek një rrugë: kemi disa lojtarë, të cilët duhet të punojnë dhe të fitojnë përvojë”.

Por, duket se kjo humbje do te jete me pasoja me te renda edhe per shkak se Conte eshte pak hakmarres dhe disa futbolliste nuk i kane pelqyer, sidomos pas golit te 2-1 dhe sidomos ne aspektin mbrojtes…

Leave A Comment