• Home
  • La Liga
  • Dani Alves del kundër Barcelona-s mbi Dembele, diskutimi i tij duket befasues: “A e dini si e mendoj? Për mua ai…”

Dani Alves del kundër Barcelona-s mbi Dembele, diskutimi i tij duket befasues: “A e dini si e mendoj? Për mua ai…”

Merkato e janarit i solli Barcelonës një treshe krejt të re. Në fakt, nëse do të dëshironte, Xavi mund të vinte nënshkrimet e reja Adama Traoré, Ferran Torres dhe Pierre-Emerick Aubameyang kundër Atletico Madrid.

Reparti ofensiv i blaugranës, thekson Sport, tani është veçanërisht i “gjere”; duke vënë në dukje se trajneri ende dëshiron të llogarisë te Ousmane Dembélé (i cili mund të thirret për ndeshjen e së dielës), por edhe te pozicioni i Luuk de Jong, i cili kishte fituar besimin e trajnerit me paraqitje të shkëlqyera, si dhe Memphis Depay, Abde dhe Jutglà.

Në një intervistë për Movistar +, Dani Alves ka folur për situatën e vështirë të Ousmane Dembélé dhe përjashtimin nga lista e UEFA-s: “Duhet të tregohemi të zgjuar dhe të shfrytëzojmë cilësitë e lojtarit, përderisa ai është me ne. Në futboll kjo diçka ndodh, por ndërsa ai është në Barcelonë, ai duhet të mbrojë fanellën. Kanë mbetur edhe pesë muaj, ne duhet të përfitojmë nga kjo.

Ne kemi nevojë për një dhomë zhveshjeje të bashkuar, për të krijuar një mjedis të shëndetshëm dhe pozitiv, në të cilin Nuk janë atmosfera negative. Nëse të gjithë japin kontributin e tyre, Barça do të jetë sërish Barça. Ky është qëllimi i të gjithëve.”

Për më tepër, Alves siguroi se e ka kuptuar vendimin e Xavi-t për ta përjashtuar nga lista e UEFA-s, edhe pse ishte i zhgënjyer: “Menaxheri e di se çfarë mendoj unë. Unë jam gjithmonë i fokusuar dhe përpiqem të ndihmoj sa më shumë që të jetë e mundur.

Ne jemi të varur, klubi vendos. Unë erdha për të dhënë diçka shtesë, për të sjellë një shkallë të caktuar të konkurrencës dhe një frymë fituese. Nëse kjo do të thotë gjithashtu të qëndrosh jashtë, atëherë është në rregull. Këto janë faza në jetë që duhet t’i pranosh. Do të kisha dashur të jenë përfshirë, por për fat të keq ne ishim katër lojtarë për tre vende. Unë nuk do të marr vetëm atmosferën e mirë, do të vazhdoj të bëj punën time.”

Leave A Comment