• Home
  • La Liga
  • Dembele drejt largimit nga Barça, menaxheri kontakton 3 klube të Premier League

Dembele drejt largimit nga Barça, menaxheri kontakton 3 klube të Premier League

Ousmane Dembele duket gjithmonë dhe më larg Barcelona-s.

Klubi katalans është i gatshëm ta shesë në këtë merkato të janarit, pavarësisht se lojtari është gati të negociojë rinovimin e kontratës.

Sipas Marca-s, në orët e fundit Ousmane Dembele, i cili është me valixhe në dorë pas blerjes së Adama Traore nga Barcelona, ka pranuar të largohet menjëherë.

Kur kanë mbetur edhe tri ditë nga mbyllja e merkatos, nuk do të jetë e lehtë të gjendet një zgjidhje, por menaxheri i tij është vënë në lëvizje dhe ka kontaktuar  Manchester United, Chelsea dhe Newcastle.

Leave A Comment