• Home
  • La Liga
  • Diego Costa përgatit kthimin e bujshëm në La Liga

Diego Costa përgatit kthimin e bujshëm në La Liga

Nga hipoteza Salernitana tek ajo Barcelona. Po flasim për Diego Costa-n, për të cilin duket se interesohen shumë klube të Europës. Pasi përfundimit të eksperiecnës së shkurtërtek Atletico Mineiro, sulmuesi është në kërkim të një skuadre të re.

Rruga më e mundshme duket se është ajo e rikthimit në Spanjë, në La Liga. Sipas Sport, sulmuesi ka patur gjithmonë dëshirë të kthehet në kampionatin iberik dhe, pavarësisht se zërat e merkatos e kanë dhënë më afër Valencia-s, transferimi te Barça duket më i mundshëm.

Do të jenë orë të zjarrta për sa i takon së ardhmes së Dembele dhe në rast se francezi do të largohet, Diego Costa mund të bëhet sulmuesi perfekt për lojën e Xavi-t.

Leave A Comment