• Home
  • Tenis
  • Djokovic (i pavaksinuar) konfirmon Parisin dhe Torinon, rrezikon Australian Open

Djokovic (i pavaksinuar) konfirmon Parisin dhe Torinon, rrezikon Australian Open

Tenisti serb Novak Djokovic ka konfirmuar se do të rikthehet të luajë këtë vit. Ai do të marrë pjesë në turneun e fundit Masters, atë që zhvillohet në Paris si dhe në finalet e ATP, që zhvillohet në Torino (luajnë 8 më të mirët në botë).

Numri 1 në votë nuk luan që prej 11 shtatorit, kur u mund në finalen e US Open. “Kam qenë i impenjuar me akademinë timë në Beograd”, tha Djokovic. Më tej, serbi deklaroi se prania e tij në grand slam të Australian Open është ende në dyshim, për shkak se është i pavaksinuar.

Nuk e di nëse do të luaj apo jo, por situata nuk është aspak e mirë. Pas 2-3 javësh do të merret vendimi zyrtar. Gjithsesi, me detyrimin e vaksinës nuk e di nëse të gjithë tenistët do të shkojnë në Australi. Nuk më pëlqen ideja që një shoqëri të gjykon në bazë të vaksinës”, tha Djokovic.

Leave A Comment