• Home
  • Bundesliga
  • Dorëzohet ylli i Bayern Munich: merr vendimin final!

Dorëzohet ylli i Bayern Munich: merr vendimin final!

Joshua Kimmich ndryshon mendje. Lojtari i Bayern Munichut, i cili kishte vendosur të mos i nënshtrohej vaksinimit kundër Covid, rezultoi pozitiv tre javë më parë, ndërsa njoftoi gjithashtu se kishte një dëmtim të lehtë në mushkëri. Tani, megjithatë, ai nuk do të jetë më një novax:

“Ishte e vështirë të përballesh me frikën dhe shqetësimet, prandaj isha i pavendosur për një kohë të gjatë – tha ai për transmetuesin gjerman ZDF –

Tani, megjithatë, jam i bindur, vaksinohu. Megjithatë, jam i lumtur që izolimi im i shkaktuar nga Coronavirus ka përfunduar.

Ndihem shumë mirë, por ende nuk mund të stërvitem plotësisht për shkak të infiltrimit të lehtë në mushkëri. Prandaj, do të bëj stërvitje rehabilituese dhe mezi pres të rikthehem plotësisht në veprim në janar”.

Leave A Comment