• Home
  • Bundesliga
  • Dortmund fiton falë një “dhurate”, vetëm një lojtar ia kalon Haaland-it (Video)

Dortmund fiton falë një “dhurate”, vetëm një lojtar ia kalon Haaland-it (Video)

Borussia Dortmund ka marrë një fitore të vuajtur, por të rëndësishme në javën e 20-të të Bundesliga-s.

Verdhezinjtë kanë mundur 3-2 në transfertë Hoffenheim dhe kanë shkuar përkohësisht vetëm 3 pikë larg Bayern Munich kryesues.

Një fitore e arritur falë një autogoli të Raum në minutën e 66-të.

Mes protagonistëve të sfidës ka qenë Erling Haaland, autori i golit të parë për miqtë.

Nga momenti i debutimit të tij me Borussia-n, Haaland ka shënuar 56 gola në kampionatin gjerman.

Në pesë kampionatet kryesore të Europës, vetëm Lewandowski (79) ka bërë më mirë se norvegjezi, i cili ka lënë mbrapa Cristiano Ronaldo-n (54).

Erling e ka arritur këtë shifër të frikshme në vetëm 57 ndeshje!

Leave A Comment