• Home
  • Bundesliga
  • Dortmund gjen pasardhësin e Haaland, gati 40 milionë euro për talentin

Dortmund gjen pasardhësin e Haaland, gati 40 milionë euro për talentin

Borussia Dortmund kërkon përforcime në sulm dhe do të provojë të marrë Karim Adeyemi.

Sipas Sky Sport Deutschland, verdhezinjtë po negociojnë me Salzburg-un për talentin e datëlindjes 2000, autor i 18 golavë në 28 ndeshje të luajtura në këtë sezon.

Dortmund duket se ka bërë gati një ofertë 40 milionë euro për ta marrë menjëherë në Bundesliga dhe për të përforocuar një repart që verën e ardhshme, me shumë mundësi, do të humbasë Erling Haaland.

Leave A Comment