• Home
  • Bundesliga
  • Dortmund nuk përmbahet, “shtyp” Freiburg me Meunier-Haaland (Video)

Dortmund nuk përmbahet, “shtyp” Freiburg me Meunier-Haaland (Video)

Pjesa e parë e Dortmund-Freiburg, ndeshje e vlefshme për javën e 19-të të Bundesliga-s, është mbyllur 3-0 në favor të verdhezinjve.

Protagonistët e 45 minutave të para kanë qenë Meunier dhe Haaland.

I pari ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 14-të dhe ka dyfishuar avantazhin në të 29-ën.

I dyti ka realizuar golin e tretë në fundin e pjesës së parë.

 

Leave A Comment