• Home
  • Bundesliga
  • Dortmund shperthen pas deklaratave të Haaland! “Marrëzi ajo që tha…”

Dortmund shperthen pas deklaratave të Haaland! “Marrëzi ajo që tha…”

Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke foli për ARD për të ardhmen e Erling Haaland duke mohuar se klubi i kishte dhënë lojtarit një ultimatum për të hequr rezervat për të ardhmen e tij:

“Të thuash që Dortmundi i ka dhënë një ultimatum është një marrëzi. Nuk ka asnjë afat. “-siguroi ai.

Megjithatë, vetë norvegjezi kishte deklaruar të premten në mbrëmje, pas dy golave ​​ndaj Freiburgut: “Borussia Dortmund po më bën presion për të marrë një vendim për sezonin e ardhshëm, por unë dua vetëm të luaj futboll”.

Nuk dihet nese kjo eshte nje skeme e lojtarit bashke me Raiola apo eshte Dortmund ai qe po perpiqet te dije te verteten dhe pasi ka hedhur gurin ka fshehur doren…

Leave A Comment