• Home
  • Champions League
  • Dy gola në pesë minuta, Kylian Mbappe shkruan historinë në Champions (Video)

Dy gola në pesë minuta, Kylian Mbappe shkruan historinë në Champions (Video)

PSG dhe Kylian Mbappe të papërmbajtshëm në minutat e para të ndeshjes së Champions League kundër Club Brugge.

Francezët kanë siguruar një avantazh të dyfishtë në 7 minutat e para të pjesës së parë.

Protagonisti ka qenë Kylian Mbappe, autor i të dy golave për vendasit.

Francezi është bërë lojtari më i ri në historinë e Champions-it që arrin të shënojë 30 gola (22 vjeç e 352 ditë).

Leave A Comment