• Home
  • Bundesliga
  • E FUNDIT | Piatek drejt rikthimit në Serie A: fjala e fundit i takon atij. Klubet kanë akord

E FUNDIT | Piatek drejt rikthimit në Serie A: fjala e fundit i takon atij. Klubet kanë akord

Pas dy vitesh Krzysztof Piatek mund të kthehet te Genoa. Është ideja më e fundit e merkatos së kuqebluve që po mendojnë rikthimin e bujshëm të sulmuesit polak për të forcuar skuadrën në dispozicion të Shevchenkos.

Genoa, e cila po negocion edhe me Atalantën për Miranchuk dhe Piccoli, tashmë ka arritur një marrëveshje me Herta Berlin mbi bazën e një huazimi të rëndë me të drejtë blerje.

Një operacion me vlerë 17 milionë euro në total. Megjithatë, vendimi i takon Piatek-ut, i cili nuk tha menjëherë po: polaku po reflekton pasi ka oferta të ndryshme.

Historia e Piatek te Genoa fillon më 8 qershor 2018 kur KS Krakow njoftoi transferimin e sulmuesit në Itali. Për polakun ishte një shfrytëzim i menjëhershëm: 19 gola në 21 paraqitje mes ligës dhe Kupës së Italisë. Numrat dhe paraqitjet që çuan në interesimin e Milanit, i cili në janar 2019 shpenzoi 35 milionë euro plus bonuse për të blerë lojtarin.

Që nga janari 2020, Piatek ka veshur fanellën e Herta Berlin, por pas një paraqitjeje të mirë në vitin e parë e gjysmë (11 gola dhe 3 asistime në 48 paraqitje) ai gjeti pak hapësirë ​​në sezonin aktual. Vetëm 358 minuta në fushë me një gol të shënuar më 2 tetor 2021 kundër Freiburg.

Leave A Comment