• Home
  • La Liga
  • E pyesin mbi Mbappe dhe Messin, Benzema i shtang gazetarët me përgjigjet e tij

E pyesin mbi Mbappe dhe Messin, Benzema i shtang gazetarët me përgjigjet e tij

E ardhmja e Kylian Mbappe, gjithnjë e më pranë Real Madridit, por mbi të gjitha ndeshja e nesërme ndaj Paris Saint-Germain. Disa tema per tu diskutuar ne konferencen per shtyp qe sot kane mbajtur Karim Benzema dhe Carlo Ancelotti.

Real Madrid pergatitet per Champions League, pasi kryeson La Liga. Merengues, qe e kane fituar 13 here kete trofe, do te perpiqen edhe sivjet qe te lene gjurme dhe marken e tyre…

Francezi ka rikuperuar dhe e tregon: “Kam punuar shumë, ndihem më mirë. Tani kemi një seancë për të parë se si do të shkojë, për të kuptuar nëse mund ta luaj ndeshjen nesër. Është e qartë që jam mirë, por duhet të shoh ndjesitë në fushë. Jam rikuperuar mjaftueshëm, tani më duhen ndjesitë e fushës: atëherë do të vendosim”.

A është një kompeticion ku dëshironi të jeni?
“Këto tre javë kanë qenë të vështira, me punë të vazhdueshme dhe tani jam këtu për të ndihmuar ekipin. Nëse më duhet të luaj, atëherë do të jap gjithçka”.

Si është të luash kundër Mbappe-s, partnerit tënd të mundshëm në të ardhmen?
“Do të jetë një ndeshje e mrekullueshme, të luash kundër Kylian është e veçantë, ne jemi shokë skuadre. Të gjithë e dinë që një ditë ai mund të vijë këtu, por e rëndësishme është të fitojmë, ne do të jemi miq më vonë!”

Si është të luash në Francë?
“Është e veçantë sepse është një ndeshje e Champions League. Unë do të tregoj gjërat në fushë sepse ata vijnë në stadium për të parë gjëra të bukura.”

Me Messin do të jeni sërish rival
“Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm. Në Francë njerëzit ndoshta presin më shumë gola, por për atë që ai bën në fushë ka pak për të thënë. Unë kam luajtur kundër tij shumë herë, nesër është një lojë tjetër. Por nëse flasim për Messin, le të flasim për futboll”.

Neymar mund të kthehet pas dy muajsh jashtë
“Ai, si Messi, janë dy top. Nuk e di nëse është njëqind për qind, më mirë për ta nëse do të ishte atje… Një lojë nuk varet nga një lojtar, por ai, si Messi, është shumë. të fortë.”

A ka ndonjë favorit?
“Jo, nuk ka. Në futbollin e sotëm nuk ka. Është një ndeshje ku kushdo që ka më shumë dëshirë dhe synim mund të fitojë. Nëse shohim lojtar kundër lojtarit, jemi të barabartë”

Nuk ka asnjë rregull të golave ​​të shënuar jashtë shtëpisë që vlejnë dyfish
“Asgjë nuk ndryshon: Unë mendoj vetëm për fushën, për të luajtur, për të fituar, për të shënuar”.

A ka ndonjë nga PSG me të cilin do të dëshironit të luanit?
“Unë nuk zgjedh një, ata janë të gjithë të fortë. Nuk kam një të tillë në kokën time.”

A keni menduar ndonjëherë të përfundoni karrierën tuaj në Ligue 1?
“Tani mendoj vetëm për Madridin, çdo vit mendoj të punoj. Së shpejti do të them se ku do të përfundoj, këtu në Madrid jam mirë, jam në klubin më të mirë në botë.”

Leave A Comment