• Home
  • Champions League
  • Formacionet zyrtare të Milan-Liverpool: Pioli i beson Messias, Klopp zgjedh lojtarin e mrekullive

Formacionet zyrtare të Milan-Liverpool: Pioli i beson Messias, Klopp zgjedh lojtarin e mrekullive

Janë publikuar formacionet zyrtare të Milan-Liverpool, ndeshja e fundit e fazës me grupe për dy skuadrat, me kuqezinjtë që janë akoma në garë për kualifikimin, ndërda Të Kuqtë e kanë siguruar para disa javëve.

Pioli ka vendosur t’i besojë nga minuta e parë Messias, i cili do të luajë në krah të Diaz dhe Krunic, të tre të rreshtuar mbrapa Ibrahimovic.

Klopp, i cili kishte paralajmëruar se do të bënte rotacion, ka vendosur të aktivizojë nga minuta e parë Mane dhe Salah.

Sulmi do të udhëhiqet nga Origi, lojtari i mrekullisë në Champions kundër Barçës, dhe autor i golit të realizuar në minutën e fundit kundër Wolves në Premier League fundjavën e kaluar.

Formacionet zyrtare

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Messias, Diaz, Krunic; Ibrahimovic.

LIVERPOOL (4-2-3-1): Alisson; Williams, Philipps, Konate, Tsimikas; Morton, Oxlade-Chamberlain; Minamino, Mane, Salah; Origi.

Leave A Comment