• Home
  • Bundesliga
  • Haaland, ish-trajneri zbulon të ardhmen: Ja ku do të shkojë

Haaland, ish-trajneri zbulon të ardhmen: Ja ku do të shkojë

E ardhmja e Erling Haaland mbetet akoma e paqartë.

Hipotezat më të mundshme janë Premier League dhe La Liga, por në të ardhmen e sulmuesit mund të jenë të dyja skuadrat.

Për këtë është i bindur ish-trajneri i lojtarit në kohën e Byrne FK Alf Ingve Berntsen, i cili ka thënë për Bernabeu Digital:

“E ardhmja e Haaland do të jetë në Spanjë dhe Angli, por nuk e di se në çfarë rendi. Erling është gati të largohet nga Dortmund dhe të shkojë te një klub i ri, jam i sigurt se përfaqësuesit e tij do të marrin vendimin më të mirë për të.

“Haaland do ta rriste ndjeshëm nivelin në një skuadër si ajo e Ancelotti-t, është një sulmues i madh që mund të luajë shumë mirë me Benzema, Vinicius ose Mbappe”.

Leave A Comment