Ja 10 “pleqtë” e NBA-së të këtij sezoni, 3 luajnë me Lakers

Sezoni 2020-2021 në NBA ka mjaft lojtarë që po i afrohen pensionit, pasi janë të moshës mbi 35 vjeç. Mes tyre ka mjaft kampionë të NBA-së, si LeBron James (4 tituj kampionë) apo Andre Iguodala e Udonis Haslem me nga 3 tituj, që janë ende aktivë.

Skuadra që ka më shumë basketbollistë të moshës mbi 35 vjeç është Lakers, me 3 të tillë. Ndërsa nga dy lojtarë mbi 35 vjeç luajnë tek ekipet e Miami dhe Brooklyn. Këtë sezon, vetëm një basketbollist është i moshës mbi 40 vjeç.

NBA, 10 “pleqtw” e sezonit 2020-2021

1-Udonis Haslem (Miami), 41 vjeç

2-Andre Iguodala (Warriors), 37 vjeç

3-Carmelo Anthony (Lakers), 37 vjeç

4-LeBron James (Lakers), 36 vjeç

5-Paul Millsap (Brooklyn), 36 vjeç

6-PJ Tucker (Miami), 36 vjeç

7-Chris Paul (Phoenix), 36 vjeç

8-Taj Gibson (New York Knicks), 36 vjeç

9-Trevor Ariza (Lakers), 36 vjeç

10-LaMarcus Aldridge (Brooklyn), 36 vjeç

Leave A Comment