• Home
  • Premier League
  • “Kemi bërë një ndeshje të mirë”, Guardiola: Ja çfarë na duhet për titullin

“Kemi bërë një ndeshje të mirë”, Guardiola: Ja çfarë na duhet për titullin

Manchester City ka marrë një fitore bindëse 4-0 në fushën e Norëich-it. Trajneri Pep Guardiola e ka komentuar paraqitjen e të tijve në një intervistë të dhënë për Sky Sports UK pas ndeshjes.

“Kemi krijuar dy ose tre raste në pesë ose 10 minutata e para. Ka qenë me të vërtetë një paraqitje e mirë në përgjithësi. Raheem Sterling ka bërë një gol të par ëtë hskëlqyer dhe ka qenë gati në të dytin”, ka thënë trajneri spanjoll.

“Na duhen shumë pikë. E dimë kush është kundërshtari ynë, më i afërti është Liverpool-i. Nuk do të humbasin shumë pikë për shkak të cilësisë që kanë. Është skuadra më e mirë që kanë në dhjetë vitet e fundit. Për të qenë kampionë duhet të fitosh shumë ndeshje”.

Leave A Comment