• Home
  • Bundesliga
  • Klubet “big” gjermane flenë gjumë, 10 top goditjet e Bundesliga-s! Bayern shpenzon 1 mln euro për një kinez…

Klubet “big” gjermane flenë gjumë, 10 top goditjet e Bundesliga-s! Bayern shpenzon 1 mln euro për një kinez…

Emrat e mëdhenj në Gjermani janë në pritje të verës…

Ky është bilanci i merkatos së janarit që sapo ka përfunduar, në të cilin praktikisht kanë qëndruar të palëvizshëm Bayern Munich, Borussia Dortmund dhe Leipzig.

Dhjeshja e parë e investimeve drejtohet kështu nga Ausburg, i cili solli në Evropë të talentuarin Pepi nga MLS.

Në vendin e dhjetë, portieri kinez i klasit 2003, Liu-Shao, qe me vone u më vonë u huazua te Klagenfurt.

Konsiderohet vetëm biznesi i drejtpërdrejtë; llogariten kostot e transferimit dhe çdo bonus trajnimi, jo kostot që lidhen me bonuset që do të verifikohen dhe komisionet për agjentët…

1. Ricardo Pepi – Nga Dallasi te Augsburg – 16 milionë euro
2. Jonas Wind – Nga Kopenhagen te Wolfsburg – 12 milionë euro
3. Kevin Paredes – Nga DC United te Wolfsburg – 6.7 milionë euro
4. Marvin Friedrich – Nga Union Berlin te Borussia Monchengladbach – 5.5 milion euro
5. Max Kruse – Nga Union Berlin te Wolfsburg – 5 milionë euro
6. Hugo Siquet – Nga Standard Liège te Freiburg – 4.5 milionë euro
7. Sardar Azmoun – Nga Zeniti te Bayer Leverkusen – 4 milionë euro
8. Sven Michel – Nga Paderborn te Union Berlin – 2.5 milionë euro
9. Andras Schafer – Nga Dunajska Streda te Union Berlin – 1 milion euro
10. Ziyang Liu-Shao – Nga WH 3 Town te Bayern Munich – 1 milion euro

Leave A Comment