• Home
  • La Liga
  • LA LIGA | Asensio prish debutimin e Myrto Uzunit në “Bernabeu”. Shqiptari, paraqitje dinjitoze 80′ (VIDEO)

LA LIGA | Asensio prish debutimin e Myrto Uzunit në “Bernabeu”. Shqiptari, paraqitje dinjitoze 80′ (VIDEO)

Suksesi i pjekur por i vlefshëm në ligë për Real Madridin në shtëpi kundër Granada-s.

Për t’u dhënë merengëve tre pikët ishte goli i shënuar nga Asensio në minutën e 74.

Me këtë rezultat, skuadra e Carlo Ancelottit mbetet e qëndrueshme në vendin e parë me 53 pikë, ndërsa mysafirët mbeten të gjashtëmbëdhjetët dhe për këtë arsye duhet të shikojnë pas krahëve të tyre sepse mund të thithen nga lufta për mbijetesën.

Ishte edhe nata e debutimit të madh për Myrto Uzunin në LaLiga dhe në një stadium fantastik si “Bernabeu”.

Sulmuesi shqiptar edhe pse nuk gjeti golin, bëri edhe një rol si mesfushor i majtë sonte, duke pasur dy mundësi të mira.

 

Leave A Comment