• Home
  • Seria A
  • Lazio-Bologna 3-0: Immobille dhe Zaccagni i afrojnë bardhekaltrit me Champions-in (Video)

Lazio-Bologna 3-0: Immobille dhe Zaccagni i afrojnë bardhekaltrit me Champions-in (Video)

Pas eliminimit të rëndë të pësuar në Kupën e Italisë kundër Milan-it, Lazio ka ngritur kokën në javën e 25-të të kampionatit italian kundër Bologna-s.

Thomas Strakosha me shokë kanë mundur me rezultatin e pastër 3-0 kuqeblutë dhe ka shkuar vetëm tri pikër larg zonës Champions League përkohësisht.

Ndeshja e luajtur në Olimpico është zhbllokuar nga Immobile (13′) me një penallti, më pas ka ardhur dygolëshi i Zaccagni-t (53′ dhe 63′) që ka vulosur fitoren e skuadrës së Sarri-t.

Leave A Comment