Lista Champions e Juventus-it: tre të rinj dhe një përjashtim

Juventus ka publikuar listën zyrtare të futbollistëve për Champions League. Bardhezinjtë do të sfidojnë Villarreal-in 22 shkurtin e ardhshëm në 1/8-at në transfertë (ndeshja e kthimit do të luhet më 16 mars në Allianz Stadium).

Tre emrat e rinj janë Vlahovic, Zakaria dhe Luca Pellegrini, ndërsa mbeten jashtë të larguarit Bentancur, Kulusevski dhe Ramsey, ndërsa është lënë jashtë Kaio Jorge, për t’i bërë vend Pellegrini-t.

Në listë është Chiesa, pavarësisht dëmtimit. Më poshtë është lista UEFA e klubit për fazën e dytë të kompeticionit.

Lista

1 – SZCZESNY

2 – DE SCIGLIO

3 – CHIELLINI

4 – DE LIGT

5 – ARTHUR

6 – DANILO

7 – VLAHOVIC

9 – MORATA

10 – DYBALA

11 – CUADRADO

12 – ALEX SANDRO

14 – MCKENNIE

17 – PELLEGRINI

18 – KEAN

19 – BONUCCI

20 – BERNARDESCHI

22 – CHIESA

23 – PINSOGLIO

24 – RUGANI

25 – RABIOT

27 – LOCATELLI

28 – ZAKARIA

36 – PERIN

Leave A Comment