Manchester United, një emër surprizë futet në garë për stolin

Ralf Rangnick nuk do të jetë trajneri i Manchester United pas fundit të këtij sezoni, me gjermanin që do të marrë një rol këshilltari në klubin anglez.

Djajtë e Kuq kërkojnë prej kohësh një trajner të përhershëm për stolin dhe në garë duket se është futur edhe Luis Enrique, trajneri i kombëtares së Spanjës. Emrat e tjerë janë Mauricio Pochettino dhe Erik ten Hag.

Ndryshe nga argjentinasi, të colin PSG nuk do të kishte probleme ta largonte në verë dhe holandezit, që mund të rinovojë me Ajax-in, Luis Enrique do të kishte më shumë probleme për t’u liruar sepse duhet të zhvillojë një botëror nënën tor me Spanjën.

Leave A Comment