• Home
  • Moto GP
  • Moto GP: kryevepër e Yamaha-s në Holandë, Qurtararo dominon dhe fiton në Assen

Moto GP: kryevepër e Yamaha-s në Holandë, Qurtararo dominon dhe fiton në Assen

Fitore bindëse për Fabio Quartararo, që ka fituar Çmimin e Madh të Holandës, etapa e nëntë e MotoGP.

Piolit francez, i cili kryeson renditjen e përgjithshme, e ka mbyllur garën para shokut të skuadrës Vinales, me këtë të fundit që ka kompletuar dopjetën Yama, dhe Suzuki-t të kampionit në fuqi Joan Mir.

Vetëm vendi i gjashtë për Bagnaia, ndërsa Rossi ka qenë i detyruar të tërhiqet pas tetë xhirosh.

Leave A Comment