• Home
  • Moto GP
  • Moto GP: Quartararo fiton në Britani dhe thellon diferencat për titullin

Moto GP: Quartararo fiton në Britani dhe thellon diferencat për titullin

Fabio Quartararo ka fituar Çmimin e Madh të Britanisë, etapa e 12 e MotoGP, duke thelluar diferencat me ndjekësit në renditjen e përgjithshme të pilotëve.

Lideri i renditjes ka fituar në Silverstone para Suzuki-t të Rins dhe Apirlia-s së Aleix Espargarò.

Vend i katërmbëdhjetë për Francesco Bagnaia, ndërsa Valentino Rossi e ka mbyllur në vendin e tetëmbëdhjetë. Marc Marquez (Honda) ka rënë në fillimin e garës dhe është tërhequr.

Leave A Comment