• Home
  • Moto GP
  • Motocorss/ Aksident në stërvitje, ndërron jetë para syve të babait talenti 17-vjeçar

Motocorss/ Aksident në stërvitje, ndërron jetë para syve të babait talenti 17-vjeçar

Piloti i ri italian i garave të motocross, Sebastian Fortini, 17-vjeç, ka ndërruar jetë teksa ishte duke bërë stërvitje. Ai që ka parë gjithçka nga afër ka qenë babai i tij, që është edhe trajneri personal.

I riu garonte për skuadrën e Jrt Mx Team dhe ishte një nga pilotët italianë më premtues në këtë kategori. Shkaku i aksidentit është ende i paqartë dhe për këtë incident po heton policia.

Leave A Comment