• Home
  • Moto GP
  • MotoGP, pole position i katërt radhazi për Quartararo në Jerez

MotoGP, pole position i katërt radhazi për Quartararo në Jerez

Përsëri Fabio Quartararo në Jerez.

Me kohën 1:36.755 ka siguruar pole position para Morbidelli-t dhe dy Ducati-t e Miller dhe Bagnaia.

Quartararo është piloti i parë që siguron katër pole në Jerez.

Nuk kanë arritur të kualifikohen në Q2 Marc Marquez (14) dhe Valentino Rossi (17).

Leave A Comment