• Home
  • Bundesliga
  • Muller feston 400 ndeshjet me Bayern, njeriu “pa rol” që shënon atëherë kur duhet

Muller feston 400 ndeshjet me Bayern, njeriu “pa rol” që shënon atëherë kur duhet

134 gola në 400 ndeshje me Bayern Munich! Për Thomas Muller mbrëmja e të premtes nisi kështu, me një tjetër festim…

Ndaj Wolfgsburg, u deshën 7 minuta  që futbollisti i Bayern të gjente rrjetën dhe të festonte 400 ndeshjet e tij me klubin bavarez.

Një produkt i Akademise së Bayernit, ai është njohur që në moshë të vogël si një nga talentet më të mirë në futbollin botëror…

“Kam luajtur në aq shumë pozicione sa nuk mund të veçoj një. A jam unë një anësor, një mesfushor sulmues, një sulmues i pastër? Jo, unë jam dikush që bëj gjithçka në sektorin e sulmit”, ka pranuar ai… Pra, njeriu pa rol, por qe golat nuk i fal!

Leave A Comment