• Home
  • Nations League
  • Nations League, një nga ndeshjet e mbrëmjes anulohet për shkak të infektimeve me Covid-19

Nations League, një nga ndeshjet e mbrëmjes anulohet për shkak të infektimeve me Covid-19

Është anuluar ndeshja e Nations League mes Zvicrës dhe Ukrainës, e parashikuar të luhej mbrëmjen e sotme.

Këtë e ka bërë të ditur federata e Ukrainës.

Autoritetet mjekësore lokale kishin vënë në karantinë kombëtaren mike, për shkak të rasteve të shumta pozitive mes lojtarëve, duke çuar kështu në anulimin e ndeshjes.

Leave A Comment