• Home
  • Bundesliga
  • NUK KA KTHIM MBRAPA | Bayern Munich humbet titullarin tjetër me 0 si Alaba. E pret Barcelona?

NUK KA KTHIM MBRAPA | Bayern Munich humbet titullarin tjetër me 0 si Alaba. E pret Barcelona?

Një vit pas David Alaba, Bayern do të humbasë një tjetër titullar të mbrojtjes pa fituar asnjë euro.

Niklas Süle, në fakt, ka marrë vendimin e tij, gjë që të gjithë e prisnin deri më tani: ai nuk do të rinovojë kontratën me klubin gjerman dhe për këtë arsye është zyrtarisht i lirë të gjejë një marrëveshje me një ekip tjetër, që mund të jetë Barcelona.

Katalanasit janë prej javësh të interesuara për qendrën gjermane. Sport Bild e raporton pak orë pas deklaratave të presidentit Hainer, i cili i kishte dhënë Sules një lloj afati.

Më 11 maj 2013 ai bëri debutimin e tij në Bundesligë me fanellën e Hoffenheim në ndeshjen e humbur 1-4 kundër Hamburgut, duke filluar si titullar. Më 15 janar 2017, Bayern Munich njoftoi blerjen e lojtarit, i cili do t’i bashkohet skuadrës bavareze duke filluar nga 1 korriku i ardhshëm.

Leave A Comment