• Home
  • Bundesliga
  • Përgjysmohet Bayern Munich, edhe dy raste pozitive. Shkon në 8 numri

Përgjysmohet Bayern Munich, edhe dy raste pozitive. Shkon në 8 numri

Bayern Munich është një nga skuadrat më të prekura nga Covid në këtë fazë të sezonit. Klubi gjerman, në fakt, ka shpallur dy raste pozitive të reja, pas të shumtave tashmë të gjetura ditët e fundit:

“Leroy Sané dhe Dayot Upamecano janë prekur nga koronavirusi. Të dy lojtarët janë mirë dhe janë në izolim brenda vendit”, shkruhet në faqen zyrtare të klubit.

Nagelsmann, pra, humbet dy lojtarë të tjerë të rëndësishëm për ndeshjet e radhës, duke filluar me ndeshjen e kampionatit që Bayern do të duhet të luajë të premten më 7 janar në Allianz Arena kundër Borussia Monchengladbach.

Sané dhe Upamecano janë vetëm dy lojtarët e fundit që rezultuan pozitivë në Covid në klubin gjerman.

Ditët e fundit, në fakt, tashmë gjashtë ishin prekur nga virusi. Më të fundit, sipas rendit kronologjik, ishin Lucas Hernández dhe Tanguy Nianzou, asimptomatikë dhe tashmë të karantinuar pas kthimit nga pushimet.

Megjithatë, më parë, Manuel Neuer, Kingsley Coman, Corentin Tolisso dhe Omar Richards kishin rezultuar pozitivë.

Lajmi i vetëm i mirë kishte ardhur nga Kimmich, i cili rifilloi aktivitetin pas 47 ditësh mungesë për shkak të Covid (gjermani kishte argumentuar për zgjedhjen e tij për të mos vaksinuar). Pra, totali i pozitivëve në Bayern Munich është tetë!

Leave A Comment