PREMIER | 13 muaj pa gol, Paul Pogba thyen mallkimin (VIDEO)

Burnley-Manchester United, e vlefshme për javen e 24-të të Premier League, po luhet sonte. Paul Pogba rikthehet sërish, prania e fundit e të cilit në Premier League daton më 24 tetor.

Francezi e kishte parë veten në fushë 4 ditë më parë kundër Middlesbrough në Kupën FA. Pankine sonte për Cristiano Ronaldo.

Pikerisht Pogba, qe po zhvillon nje ndeshje te bukur, si ne sulm, ashtu edhe ne aspektin defensiv, ka shenuar golin e tij te pare pas 13 muajsh thatesire.

Edhe pse e ardhmja e tij eshte ende ne diskutim e siper dhe me shume mundesi do te largohet nga United, ne fushe po sillet si profesionist.

BURNLEY (4-4-2): Pope; Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters; Westwood, Brownhill, McNeil, Cornet; Rodriguez, Weghorst.
MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): De Gea; Dalot, Maguire, Varane, Shaw; Pogba, McTominay; Sancho, Fernandes, Rashford; Cavani.

Leave A Comment