• Home
  • Bundesliga
  • Rasti i çuditshëm i Thomas Muller. Një sezon monstruoz me Bayernin, por askush nuk flet për rinovim

Rasti i çuditshëm i Thomas Muller. Një sezon monstruoz me Bayernin, por askush nuk flet për rinovim

Mbi politikat e rinovimit te Bayern Munich flitet shumë përmes rubrikave të “SportBild”. Gazeta e njohur gjermane është fokusuar sot në pozicionin kontraktual të tre “kapitenëve” të skuadrës bavareze: Manuel Neuer, Robert Lewandowski dhe Thomas Muller.

Për portierin, zgjatja përtej afatit aktual të caktuar në qershor 2023 është tashmë e sigurt, ndërsa për fatin e polakut, palët kanë vendosur të takohen në fund të sezonit. Asokohe do të zgjedhin bashkërisht nëse do t’i thonë lamtumirë njëri-tjetrit apo do të vazhdojnë së bashku.

Ajo që tërheq vëmendjen është heshtja rreth pozicionit të sulmuesit gjerman, Thomas Muller, të cilit i skadon kontrata në vitin 2023. Pavarësisht një sezoni të vazhdueshëm prej 9 golash dhe 20 asistesh në 29 ndeshje të luajtura, nuk ka qenë kurrë në qendër të asnjë lloj diskutimi për rinovimin e mundshëm të kontratës.

Leave A Comment