• Home
  • Bundesliga
  • Rilindja e Schick, vetëm Lewandowski ka bërë më mirë se ish-ylli i Serisë A

Rilindja e Schick, vetëm Lewandowski ka bërë më mirë se ish-ylli i Serisë A

Patrik Schick is on fire.

Pas paraqitjes së mirë në Europian me Çekinë e tij, ish-sulmuesi i Roma-s dhe Sampdoria-s po kalon sezonin e tij më të mirë dhe Bayer Leverkusen po fluturon edhe falë magjive të tij.

Janë 17 golat e shënuar në 15 ndeshje të luajtura në Bundesliga; siç ka bërë të ditur Opta, askush nuk ka arritur të bëjë kaq mirë në kampionatin gjerman me fanellën e Aspirinave.

Në renditjen e golashënuesve është vetëm mbrapa Lewandowski-t (20 gola), por është para Haaland-it (13 gola), por ky i fundit ka qenë i ndalur për një kohë të gjatë për shkak dëmtimi.

Leave A Comment