• Home
  • Moto GP
  • Super pole position për Bagnaia dhe Ducati në Losail, Rossi i katërti

Super pole position për Bagnaia dhe Ducati në Losail, Rossi i katërti

Francesco Bagnaia ka siguruar pole position-in e parë të sezonit të Moto GP në cirkuitin e Losail në Katar.

Piloti i Ducati-t i ka mbyllur kualifikueset me kohën 1’52”772 dhe do të niset nga radha e parë në krah të dy Yamaha factory të Quartararo (+0”266) dhe Vinales (+0”316).

Do ta nisë nga radha e dytë garën Valentino Rossi, i cili ka patur kohën e katërt më të mirë.

Leave A Comment